Archiv

Jednosměrné Ringhofferky

Jednosměrné Ringhofferky

Pod značkou Ringhoffer byla vyrobena většina pražských tramvají první poloviny 20. století. V dnešním díle vám Michal představí několik typů jednosměrných motorových a vlečných vozů: Ponorku, Mevro, Plecháč Kolíňák nebo Krasin.

Pojízdná měnírna

Pojízdná měnírna

Věznice na kolejích nebo protiteroristická obrana? Tento černý vůz může vypadat na první pohled jakkoli, ale v dřívějších dobách sloužil jako pojízdná měnírna trolejového napětí.

KT8D5

KT8D5

Exponát Muzea MHD před 2 dny

První kloubovou tramvaj v Praze vyrobila tradiční Tatra Smíchov na sklonku 20. století. Její původní verze vyniká béžovou barvou, plochými dveřmi nebo budníkem s číslem linky.

Koněspřežka

Koněspřežka

Exponát Muzea MHD před 3 dny

Nejstarší zástupce nejen vozidel hromadné dopravy v hlavním městě Praze, ale železniční dopravy vůbec. Představujeme Koněspřežnou tramvaj včetně základní historie, kudy v našich ulicích jezdila.

Dreamjob v Německu

Dreamjob v Německu

Vlog před 10 dny

Jak si užít měsíc vysněné práce průvodčího kol na historických vlacích na malebném ostrově Rujáně? Raf svou vlastní zkušenost ukazuje ve vyčerpávajícím vlogu.

Benice

Benice

Recenze zastávky před 3 týdny

Malebnou vesnici na kraji Prahy s jednou zastávkou obsluhuje až překvapivě moc spojů na překvapivě moc nástupištích... Myshak představuje Recenzi zastávky Benice.

Tramvaj do Holyně za 2 roky

Tramvaj do Holyně za 2 roky

Expres před 4 týdny

DPP sehnal nové 10metrové autobusy a nově shání tříčlánkové trolejbusy. Možná by měl začít shánět i obousměrné tramvaje, které se za 2 roky otočí v Holyni...

Palackého most

Palackého most

Recenze mostu před 5 týdny

Nejjižnější tramvajový most je zároveň jedním z nejstarších pražských mostů. Odpovídá tomu jeho vytížení, a bohužel také jeho estetický stav.

Prunéřovská

Prunéřovská

Recenze zastávky před 6 týdny

Typická zastávka v Horních Chabrech je umístěna na velké silnici, zatímco okolí je převážně klidné. Prunéřovská navíc využívá vyvýšeného chodníku tak, že je nástupiště dvoupodlažní.