Archiv

Den s T6A5

Den s T6A5

Blog před 10 dny

Připravili jsme pro vás sobotu plnou tramvají T6A5! Možná poslední možnost se svézt s posledními kusy nejnovějšího počinu podniku Tatra Smíchov v Praze.

Dožívající tramvaje T6A5

Dožívající tramvaje T6A5

Téma před 10 dny

Jedněm z posledních tramvají vyráběných ve Smíchovské Ringhofferovce zbývají poslední dny života. Počet provozních kusů se drží na minimu a brzy se tak s pravidelným provozem Tater T6A5 v Praze rozloučíme. Jaká je krátká historie této typové řady?

Praha - Kbely

Praha - Kbely

Recenze zastávky před 4 týdny

Menší vlaková zastávka na severovýchodě Prahy skrývá dlouhou historii. Nejprve trať bez zastávky, poté výhybna, a dnes už jen malý přístřešek obklopený parky.

Franty Kocourka

Franty Kocourka

Recenze zastávky před 6 týdny

Smíchov nabízí kromě činžovních domů s intenzivní dopravou i klidnou oblast plnou vilek a úzkých strmých silnic, převážně jednosměrných. Jak v takovém místě pochodí autobusová zastávka?

Irisbusům se krátí dny

Irisbusům se krátí dny

Expres před 7 týdny

Doprava v Praze se mění. Pojede méně spojů, méně Irisbusů, méně nafty... Pravidelné shrnutí dopravních novinek okolo Prahy je tady.

Jak jsme vyčistili mosty

Jak jsme vyčistili mosty

Téma před 7 týdny

Pamatujete, co jsme na Mánesově a Čechově mostě nejvíce kritizovali? Rozhodli jsme se, že tyto dva mosty společně zbavíme nálepek a zámečků.

Jak zrychlit tramvaje

Jak zrychlit tramvaje

Komentář před 1 měsícem

Ač jsou tramvaje oblíbený a efektivní dopravní prostředek pro cesty po městě, dlouhodobě je trápí nízká cestovní rychlost ve srovnání s jinými dopravními prostředky. Aslanex v tomto komentáři ukazuje dva nápady, na co se zaměřit, aby se rychlost zvýšila.

Ve Vršovicích legálně na 4. nástupiště

Ve Vršovicích legálně na 4. nástupiště

Expres před 1 měsícem

Po půl roce nelegálního přecházení mezi nástupišti ve Vršovicích se brzy otevře provizorní lávka. Kromě toho v dnešním pravidelném Expresu elektrifikujeme autobusy a otevíráme zpoždění vozidel.

Observatoř Libuš

Observatoř Libuš

Recenze zastávky před 2 měsíci

Nejzajímavějším aspektem zastávky Observatoř Libuš je historie jejího vzniku. Dopravní podnik ji totiž na místě nechtěl postavit, protože sloužila jen observatoři. Zaměstnanci tak nástupiště postavili svépomocí.