Archiv

Observatoř Libuš

Observatoř Libuš

Recenze zastávky před 4 dny

Nejzajímavějším aspektem zastávky Observatoř Libuš je historie jejího vzniku. Dopravní podnik ji totiž na místě nechtěl postavit, protože sloužila jen observatoři. Zaměstnanci tak nástupiště postavili svépomocí.

Pět etap na Karlově náměstí

Pět etap na Karlově náměstí

Výluka před 11 dny

Omezení provozu umožnilo Dopravnímu podniku spustit a rychle provést sérii krátkých výluk na nejvytíženější křižovatce Karlovo náměstí. Během pěti etap byly rekonstruovány v podstatě všechny větve.

Mánesův most

Mánesův most

Recenze mostu před 3 týdny

Mánesův most je vlastně nástupce Karlova mostu. Vede z Pražského hradu na Staré Město, nabízí střídmou architekturu z počátku kubismu a v okolí není moc místa. Přesto se se svou těžkou pozicí vyrovnává dobře.

Kvalita vs. stáří autobusů PID

Kvalita vs. stáří autobusů PID

Komentář před 4 týdny

Se zvyšujícími se nároky na dopravce v PID vznikl i zajímavý standard - nejvyšší stáří autobusů. Všechna vozidla, která určené stáří překročí, musí být bez ohledu na technický stav vyřazena.

Břeclavská

Břeclavská

Recenze zastávky před 5 týdny

Těžko hledat nenápadné zastávce poblíž nádraží Kyje velký užitek... ona ani projíždějící linka 224 cestující na moc zajímavá místa nedoveze.

Oslavujeme 6. výročí Metrobusu

Oslavujeme 6. výročí Metrobusu

Blog před 6 týdny

29. dubna 2020 slavíme 6. výročí prvního videa na Metrobusu! Děkujeme divákům, redaktorům a spolupracovníkům za vše, co jsme v posledním roce dokázali. Aslanex klidně povídá, jaký náš 6. rok byl.

Zaniklá železnice v Michelském lese

Zaniklá železnice v Michelském lese

Téma před 6 týdny

Železniční trať z Prahy do Modřan byla ve svém prvotním trasování výrazně klikatější než dnes. V Michelském lese poblíž stanice Praha-Krč stále nalezneme několik pozůstatků, na které se Dan v tomto videu podívá.

Zámky

Zámky

Recenze zastávky před 7 týdny

Nenápadná část Prahy na jejím severním okraji nabízí pár domů, občasnou autobusovou nebo přívozovou obsluhu, a prapodivný název Zámky.

Scheinerroviny a ekobusy

Scheinerroviny a ekobusy

Expres před 1 měsícem

Drobné zlepšení v Praze pociťují sedačky v metru a velkou evoluci v pohonech schválila rada, takže nových ekologických autobusů se dočkáme už za pár let.